JOQ Albania
Home

“Jam super-pjeshkë. Syri juaj në hale, rini idiote”, Eltoni provokon hidhur zërat kundër tij
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01/10/2019 8:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Elton Iliriani, biznesmeni i sukesshëm shqiptar që është kthyer në qendër të vëmendjes së mediave kohët e fundit, nuk është ndalur me provokimet që ka bërë me vjeshjen, por edhe me fotografitë e me fjalët që ka thënë.

Pas një interviste me Bieta Sulon, ku u shfaq i lyer me buzëkuq dhe i veshur si femër, edhe pse ai pranon se është gay pasiv dhe jo transeksual, Eltoni ka marrë komente të shumta mbi mënyrën se si është shfaqur. Ka nga ata që e përgëzojnë se sillet e tregohet vetëvetja. Ka të tjerë që komentojnë negativisht, e madje, edhe kërcënojnë të riun.

Mirëpo, siç e ka thënë, ai nuk ka frikë nga asnjë gjë, madje as nga kërcënimet se do e vrasin. Madje, vijon me provokimet pa e prishur terezinë. Kështu, në një shkrim në rrjetet sociale, ai e cilëson rininë shqiptare si rini idiote që shitet për 50 euro. Ai i cilëson si mjeranë të varfër në shpirt dhe ne xhepa.

Eltoni shkruan:

Përse të rinjtë Shqiptarë janë bërë kaq shumë radikalë? Kaq të prapambetur dhe injorantë? Kaq racistë dhe jo-tolerantë për të ndryshmen? Përse shiten vetëm për 50 Euro? Rini idiote!!! Rini e verbër dhe mjerane... për asnjë gjë nuk janë... jam zhgënjyer shumë këtë vizitë....Sa vjen dhe shqiptarët degradojnë dhe pastaj bëjnë me faj politikanët? Unë po shikoj më mirë veten në pasqyrë sa të kthehem në Neë York dhe të largohem nga këta te varfër të mjerë në mendje dhe shpirt dhe si rrjedhojë edhe në xhepa...”

Më tej ai shprehet kundër injorantëve dhe idiotëve që “syri i tyre të shkojë në hale”, ndërsa nuk nguron të provokojë e një foto, teksa thotë se ndihet super-pjeshkë.

Mirë apo keq, është jeta e tij dhe mund të bëjë ç'të dojë, ndërsa si person publik, kritikat apo vlerësimet ndaj tij, ju takojnë ju!