JOQ Albania
Home

I shpërthen celulari nën jastëk, adoleshentja prek fundin tragjik
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 30/09/2019 11:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nxënëse 14-vjeçare ka vdekur pas telefoni i saj shpërtheu nën jastëk ndërsa po flinte.

Alua Asetkyzy Abzalbek shkoi në shtrat duke dëgjuar muzikë në shtëpinë e saj në Bastobe, Kazakistan.
Mëngjesin tjetër, ajo u gjet e vdekur në mënyrë tragjike me telefonin që kishte shpërthyer pranë kokës së saj.

Telefoni i mençur ishte i futur në një prizë elektrike. Ajo besohet të ketë pësuar lëndime të rënda në kokë dhe vdiq në vend gjatë shpërthimit.

Ekspertët e mjekësisë ligjore konfirmuan më vonë se celulari shpërtheu në mëngjes herët pas mbinxehjes dhe ky ishte shkaku i vdekjes, thuhet në raportet lokale. Vdekja e saj u përshkrua si një “aksident tragjik”.