JOQ Albania
Home

Amazon mund të zbulojë fitness-tracking earbuds dhe një speaker Echo të madh këtë javë
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 24/09/2019 16:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Këtë të Mërkurë Amazon ka një hardware event dhe pritet që të shohim pajisje të reja nga kompania. Sipas disa raporteve thuhet se Amazon po punon në wireless earbuds me feature e health-tracking.

Earbuds pritet të kushtojnë më pak se $100 duke i vendos në një cmim me në avantazh se Airpod e Apple dhe earbuds e tjerë si Samasung Galaxy Buds, Jaybird Vistas. Amazon duket sikur po planifikon të gjurmojë distancën e lëvizjes, kaloritë e djegura dhe parametra të tjerë. Earbuds e tjerë ofrojnë monitorimin e rrahjeve të zemrës dhe parametra të ngjashëm të gjurmimit të distancës së lëvizjes, kështu që Amazon nuk po bën dicka të re. Alexa është e disponueshme në earbuds nga Sony, Jabra dhe të tjerë, kështu që është shumë e arsyeshme të pritet që produkti i Amazon të ketë më shumë funkionalitet të avancuara.

Ndërsa përsa i përket speaker Echo, Amazon do të fokusohet në përmirësimin e performancës së tingulllit të smart speaker me komponentët e rinj të speaker dhe një built-in woofer. Pajisjet aktuale Echo nuk mund të konkurrojnë me speakers nga Sonos dhe Apple, ndaj qartazi Amazon do të bëjë disa ndryshime në lidhje më cilësinë e audios.