JOQ Albania
Home

Facebook bën veprimin e papritur pas tërmetit të fuqishëm në Shqipëri
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22/09/2019 10:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Facebook ka bërë lëvizjen e parë pas rënies së tërmetit në vendin tonë. Nëse nuk e keni parë deri më tani, kontrollojeni.

Bëhet fjalë për krijimin e një grupi në të cilin çdo person që ndodhet në territorin shqiptar mund të thotë nëse është i sigurt apo jo. Butonat që ofrohen janë “I’m safe” (Jam i sigurtë) dhe “Doesn’t Apply to Me” (Mos e apliko tek unë).

Shumë përdorues nuk kanë hezituar që të thonë se janë në gjendje të mirë shëndetësore, por ka edhe të tjerë që nuk i kanë dhënë rëndësi.

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë i shkallës rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë është regjistruar dje 30 km në veri të Durrësit, afër Kepit të Rodonit.