JOQ Albania
Home

“Derbi i Madonninës”, formacionet zyrtare/ Milani fut surprizën e merkatos, Interi pa mungesa
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 21/09/2019 20:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas pak, saktësisht në orën 20:45, luhet ‘Derby della Madonnina’. Supersfida e javës së gjashtë në kampionatin italian, Milan-Inter, ka marrë vëmendjen e të gjithëve.

Kur jemi në prag të startit të sfidës, të dyja ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare. Duhet theksuar se si Milani, ashtu edhe Interi, nuk kanë mungesa të rëndësishme.

Bie në sy se trajneri i Milanit, Xhampaolo ka aktivizuar titullat, Leaon i cili erdhi në këtë merkato vere.

Ja formacionet zyrtare:

Milani: Donnarumma, Conti, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Biglia, Calhanoglu, Suso, Piatek, Leao.

Interi: Handanovic, Godin, De Vrij, Skriniar, D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Sensi, Asamoah, Lautaro, Lukaku

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/