JOQ Albania
Home

Tërmeti në vend, tifozët braktisën stadiumet
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 21/09/2019 18:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pasditen e sotme, Shqipëria është goditur nga një tërmet i rëndë, i cili ka shkaktuar jo pak panik te qytetarët dhe dëme materiale të konsiderueshme.

Ndërkohë, në momentin që ka rënë tërmeti, luheshin edhe dy ndeshje të Kategorisë Superiore, Skënderbeu-Teuta dhe Partizani-Bylis si dhe disa ndeshje nga Kategoria e Parë.

Me të rënë tërmeti, shumë tifozë kanë dalë nga stadiumi duke krijuar gjendje paniku.

Ne ato momente disa prej tyre kane zbritur ne fushat e lojes ndersa ndeshjet jane nderprere per disa minuta mes kaosit te pergjithshem.

Sfidat me pas kane vazhduar ne shumicen e impianteve edhe pse stadiumet ishin krejtesisht te boshatisura ne shume vende pasi tifozet kishin zgjedhur te largoheshin drejt familjeve.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/