JOQ Albania
Home

E bija ka “pushtuar” mediat rozë, befason ish-deputetja: Fotot provokuese ja bëj vetë, s’e ndaloj të shfaqë hiret e saj
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20/09/2019 21:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Format e shkëlqyera fizike dhe postimet provokuese që realizon në rrjetet sociale, e kanë bërë të jetë një nga vajzat më të komentuara të showbizz-it shqiptar.

Po flasim për Ada Dedën, vajzën e ish-deputetes demokrate, Albina Deda.

Ada është mjaft e njohur edhe për shkak të pjesëmarrjes në disa videoklipe të këngëtarëve shqiptarë.

Së fundmi, ish-deputetja, Albina Deda, ka treguar se si është ndjerë teksa vajza e saj është komentuar në media të ndryshme për shkak të fotove provokuese që publikon në rrjetet sociale.

Deda u shpreh në emisionin "Rudina" në Tv Klan se fillimisht nuk ndihej mirë, por më pas ia ka toleruar vajzës fotot provokuese, pasi ka ndërtuar një marrëdhënie besimi me vajzën e saj.

Ish-deputetja tha:

Fotot provokuese të vajzës i kam toleruar, por kam besim tek Ada. Duke qenë se edhe vetë kam qenë pjesë e ngacmimeve të mediave i kam marrë këto ngacmime si komerçializim të medias. Fillimisht kur shikoja portalet që shkruanin nuk ndihesha mirë, por kur vinte Ada e kaloja. Nuk i kam thënë asnjëherë që të ndalojë së bëri foto, madje kur shkojmë me pushime jam unë ajo që i bëj foto. Gazetaria dhe moda shkrihen mirë bashkë dhe në të ardhmen shpresoj që Ada të jetë një ndër gazetaret më të mira në vend. Kur të jetë profesionalisht e realizuar mund t'i futet edhe politikës.”

E ftuar në studio ka qenë dhe Ada, e cila u shpreh se kur janë me pushime, fotot ja bën mami.

Ajo u shpreh:

Ka pasur edhe momente që kur shihte lajmet, mi çonte mua dhe më shkruante: Shiko çfarë kanë bërë. Por unë vija dhe e merrja me të mira. Asnjëherë s’më ka thënë mos bëjë foto, por kur jemi me pushime mi bën ajo fotot.”