JOQ Albania
Home

23 vjeçari i verbër dhe autik i mahnit të gjithë, fiton America’s Got Talent
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 20/09/2019 8:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kodi Lee është 23 vjeçari i verbër dhe autik, i cili ka rrëmbyer zemrën e mijëra njerëzve në mbarë botën. Ditën e djeshme ai rrëmbeu fitoren e America's Got Talent.

I riu i prekur nga autizmi është shprehur se ndihet shumë i emocionuar dhe se diçka e tillë është si e pabesueshme për të.

Në performancën finale, ai këndoi këngën “You are the reason” në bashkëpunim me Leona Lewis dhe Cher.

Për fitoren, Kodi Lee do të shpërblehet me çmimin e 1 milionë dollarëve.

Kodi u kthye në fenomen që në maj kur dha performancën e parë, duke lënë pa fjalë jurinë dhe publikun. Ai këndoi këngën e Leon Russell, "A song for you".