JOQ Albania
Home

Champions League/ Real Madrid “kapitullon” përballë PSG, Atletico Madrid barazon në minutën e fundit ndaj Juventus
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 18/09/2019 23:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Janë luajtur mbrëmjen e sotme 8 ndeshjet e tjera të Champions Legua.

Dy ndeshjet që priteshin me më shumë interes mbrëmjen e sotme ishin PSG-Real Madrid dhe Atletico Madrid-Juventus.

Parisienët kanë turpëruar madrilenët në "Parc des Princes", duke i mposhtur me rezultatin e thellë 3-0.

Lojtari dhe protagonisti kryesori ndeshjes ishte pa dyshim ish-ylli i Real Madrid, Angel Di Mario, i cili i shënoi dy gola ish-skuadrës së tij, përkatësisht në minutat '14 dhe '33 të pjesës së parë.

Goli final që vulosi sfidën e vlefshme për Grupin A u shënua Thomas Meunier në minutën 90+1.

Pavarësisht mungesave të shumta, francezët arritën të "gjunjëzonin" 13 herë kampionët e Europës.

Ndeshja tjetër mes Atletico Madrid dhe Juventus, e vlefshme për Grupin D, u mbyll në barazim me rezultatin 2-2.

"Zonja e Vjetër" ishte shumë pranë fitores në transfertë, por goli i shënuar Hector Herrera në minutën e '90-të, ua mohoi këtë gjë.

Ndeshja u zhbllokua nga juan Cuadrado i cili kaloi italianët në avantazh në minutën e 48-të, ndërkohë që vetëm 17 minuta më pas Matuidi dyfishoi shifrat për "bardhezinjtë".

Goli i Savic 20 minuta nga përfundimi i ndeshjes riktheu shpresat e madrilenëve, të cilët arritën të barazonin në limitet e ndeshjes.

Në sfidat e tjera, Manchester City fitoi në transfertë ndaj ukrainasve të Shakhtar Donetsk me rezultatin 0-3, me të njëjtin rezultat fitoi edhe Bayern Munich përballë Crvena Zvezda, ndërkohë surprizë ishte humbja e Atalantës së Berat Xhimshitit, e cila u shkatërrua 4-0 nga kroatët e Dinamos së Zagrebit.

Ndeshjet e luajtura sot:

Club Brugge – Galatasaray 0-0

PSG – Real Madrid 3-0

Olympiacos – Tottenham 2-2

Bayern Munich – Crvena Zvezda 3-0

Shakhtar Donetsk – Manchester City 0-3

Atletico Madrid – Juventus 2-2

Bayer Leverkusen – Lokomotiv Moscow 1-2