JOQ Albania
Home

Champions League/ “Ngec” Tottenham londinezët shpërdorojnë avantazhin e dy golave
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 18/09/2019 21:08

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edhe pse realizoi dy herë brenda pjesë së parë me Harry Kane dhe Lucas sërish Tottenham nuk mundi të dilte me tre pikë nga transferta e Olympiacos.

Për habinë e të gjithëve ishin grekët ata që dominuan pjesën më të madhe të lojës.

Fillimisht ngushtuan diferencën në fundin e pjesës së parë me Podence, ndërsa në fillimin e të dytës ishte Valbuena ai që riktheu barazpeshën.

Një rezultat jo i mirë ky për londinezët që vitin e shkuar ishin finalistë të turneut ku u mposhtën 2-0 nga Liverpool.

Tashmë ekipi i drejtuar nga Mauricio Pochettino duhet të bëjë mirë në ndeshjet e radhës.

Në takimin tjetër Club Brugge dhe Galatasaray u ndanë në barazim pa gola.