JOQ Albania
Home

Tha se Lukaku ndalej vetëm me banane, shkarkohet analisti italian
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 17/09/2019 20:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Racizmi vazhdon të tregohet si një problem madhor në kampionatin italian të futbollit. Së fundmi ka qenë gazetari italian Luciano Passirani, i cili nuk tregoi maturi teksa po analizonte me "ironi" Lukakun.

“Ju mund ta ndaloni Lukakun vetëm nëse i jepni 10 banane për t’i ngrënë”, ishin fjalët e analistit të cilat i kushtuan dhe vendin e punës.

Kjo nuk është herë e parë që ndaj belgut përdoret një fjalor i tillë pasi shpesh janë dëgjuar dhe korë tifozësh të cilët i drejtoheshin në stadium me të njëjtiën kryefjalë "Bananen".

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/