JOQ Albania
Home

Cikalleshi nuk ndalet, shënon përballë Selmanit dhe i jep fitoren skuadrës së tij
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 15/09/2019 21:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas golave që shënoi në kualifikueset e Euro 2020 përballë Francës dhe Islandës, Sokol Cikalleshi vijon me formën e tij të mirë edhe në klubin ku aktivizohet.

Sulmuesi Kuq e zi i cili luan në ligën e dytë turke me ekipin e Akhisarsporit, i dha fitoren skuadrës së tij, në transfertë ndaj Menemenspor.

Cikalleshi shënoi në minutën e 85-të me penallti, ku përballë kishte ish-portierin e Laçit, Gentian Selmani, që nuk mundi ta ndalte.

Takimi përfundoi me rezultatin e ngushtë 0-1. Pas kësaj fitoreje, Akhisarspor u ngjit në vendin e 7-të me 7 pikë, ndërsa Menemenspor mban vendin e 15-të me 4 pikë.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/