JOQ Albania
Home

Berisha fiton derbin me Strakoshën, vlerësohet si një nga më të mirët në fushë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 15/09/2019 18:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Etrit Berisha ka fituar derbin e portierëve shqiptarë me Tomas Strakoshën. Portieri i Spal la grumbullimin e kombëtares për shkak të një dëmtimi, por u rikuperua në kohë dhe e nisi ndeshjen kundër Lazios si titullar.

Në fund festa ishte për Berishën pasi ndeshja u mbyll 2-1 për Spal. Petagna dhe më pas Kurtic  i shënuan dy gola Strakoshës që përmbysën golin e Immobile.

Në përfundim të sfidës, Berisha ishte një nga lojtarët më të vlerësuar nga mediat italiane. Ai mori  notën 6.5.

Mban me këmbë në tokë ekipin. Vendimtar, mbi të gjitha në pjesën e parë ndaj Luis Albertos. Reagime të rëndësishme edhe në disa raste të tjera, shkruajnë mediat për portierin e Spal.

Për Strakoshën kjo nuk është një periudhë pozitive pasi brenda një harku kohor shumë të shkurtër, me Kombëtaren dhe Lazion ka pësuar 8 gola. Ai u vlerësua me notën 5.5.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/