JOQ Albania
Home

Aksidenti tek Ali Demi/ Makina përplasi Benzin dhe u batua, qytetari nga vendngjarja: Përshëndetje nga rakia
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 14/09/2019 23:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident automobilistik u regjistrua pasditen e sotme pranë fushës "Ali Demi" në kryeqytet.

Dy automjete u përfshinë në një aksident, ku për pasojë 2 persona morën lëndime të lehta.

Automjeti tip ‘Fiat’ me targë AA 550 SD goditi në gomën e parë automjetin tip ‘Benz” dhe për pasojë u batua në njërën anë.

Një dëshmitar nga vendngjarja raporton se shkak për aksidentin u bë drejtuesi i mjetit “Fiat” i moshës rreth 45-vjeçare, i cili ishte nën efektin e alkoolit.

Ai shkruan:

Pershendetje nga Ali Demi dhe nga rakia. Goditi Benzin e parkuar dhe u kthye makina ne krahun tjetër. Isha aty dhe nuk me hapte as derën ta nxirrja jashtë aq tape ishte. Une i thoja hap derën te te nxjerr jashtë ai ndizte muziken."