JOQ Albania
Home

E bujshme/ Po shkëlqen me Kosovën, Manchester United futet në garë për Vedat Muriqin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/09/2019 16:39

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Paraqitjet e jashtëzakonshme të Vedat Muriqit me Përfaqësuesen e Kosovës dhe Fenerbahcen në Turqi kanë zgjuar interesim nga shumë klube të njohura europiane.

Së fundmi, për shërbimet e sulmuesit shqiptar, është futur në garë edhe Manchester United.

Lajmin e konfirmojnë mediat turke, të cilat raportojnë se një skaut i Manchester Unitedit do jetë në stadium në ndeshjen e së hënës mes Fenerbahces dhe Alanyasporin për ta mbikëqyrur nga afër futbollistin e Kosovës.

Më pas, raportin e skautit do ta lexojë trajneri norvegjez i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, i cili do të vendosë nëse do t’ia kërkojë ose jo drejtuesve të klubit transferimin e Muriqit.

Muriqi i ka shënuar dy gola në tri ndeshje për Fenerbahcen këtë sezon, ndërsa në dy ndeshjet e shtatorit për Kombëtaren e Kosovës, kundër Çekisë dhe Anglisë, regjistroi dy gola dhe dy asiste.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/