JOQ Albania
Home

Donte të merrte hak ndaj ish të dashurit, adoleshentja i dërgon vetes 100 mesazhe në ditë me adresa fallso
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 13/09/2019 12:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një adoleshente, që kërcënonte veten e saj në mediat sociale me adresa fallso, ka përfunduar në pranga.

Clarice Crothers përdorte adresa të krijuara nga vetë ajo për të t’i dërguar vetes së saj kërcënime në mënyrë që fajin t’ia hidhte ish të dashurit. 18-vjeçarja angleze e kishte denoncuar ish të dashurin në polici duke pretenduar se ai po e ngacmonte atë dhe familjen e saj.

Sipas saj, ai i kishte dërguar mbi 100 mesazhe në ditë. Clarice kishte deklaruar gjithashtu se ai e ndiqte dhe ruante kudo.

Gjithsesi, hetuesit zbuluan se personi që dërgonte rreth 100 mesazhe në ditë ishte vetë ajo me qëllim që të fuste në telashe ishin.

Pasi u shpall fajtore ajo tashmë është dënuar me 8 muaj heqje lirie.

Në morinë e mesazheve që ajo i kishte dërguar vetes përfshiheshin kërcënime për të lënduar atë dhe familjen e saj. Në disa mesazhe të tjera ajo i shkruante vetes se shtëpia po vëzhgohej etj.

Gjatë investigimit, u zbulua gjithashtu se vajza i kishte bërë të gjitha për t’u hakmarrë.

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/