JOQ Albania
Home

Takon ariun që bënte mundje kur ishte i vogël, por Khabib mund ta pësojë keq
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 13/09/2019 11:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Khabib Nurmagomedov u shpall para pak ditësh kampion i peshave të lehta në UFC, duke treguar edhe njëherë tjetër se është i pamposhtur në Kategorinë e tij.

Pas rikthimit në vendlindjen e tij, luftëtari rus ka pasur një takim të veçantë, teksa ka takuar ariun me të cilin i ati e vinte të mundej edhe kur ishte fëmijë.

Khabib publikoi videon ku takohej me ariun me të cilin ishte ndeshur në fëmijëri. Videoja u përhap me shpejtësi dhe kjo gjë ndikoi PETA-n, shoqatën e mbrojtjes së kafshëve.

Kjo e ka quajtur trajtimin e ariut “çnjerëzor”, pasi në video shfaqet i lidhur me zinxhir, dhe i ka kërkuar UFC-së që të shkëpusë marrëdhëniet me Khabibin.

***
Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/