JOQ Albania
Home

Përgjaket rruga Egnatia, humb jetën 1 emigrant, 8 plagosen
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 12/09/2019 8:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident i rëndë është regjistruar në rrugën Egnatia, në territorin grek, pranë vendit të quajtur Kotonimi.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën 1 person dhe 8 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Tetë të plagosur janë plagosur, tre prej tyre në gjendje të , si dhe një viktimë është bilanci i një aksidenti ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Egnatia, në Greqi, pranë vendit të quajtur Kotonimi.

Mediet greke raportojnë se të plagosurit janë emigrantë të paligjshëm brenda territorit grek.

Një shofer që ishte dëshmitar i përplasjes tha:

Kudo ku ktheja kokën shihja grumbuj njerëzish të të gjitha moshave, unë isha i tronditur. Ka të vdekur por edhe pa ndjenja."

Në vendngjarje shkuan 3 ambulanca, që transportuan 8 personat në spitalin e Sismanoglio, ndërsa njëri prej tyre (i plagosur më rëndë) u dërgua me shpejtësi në Spitalin Alexandroupolis.

Të plagosurit ishin 6 nga Bangladeshi, 2 nga Pakistani dhe shoferi i Seat, gjithsej nëntë. Ata u dërguan në spital. Mosha e tyre shkonte nga 17 deri në 30 vjet.

Por në kohën e përplasjes 3 persona të tjerë gjetën një mundësi dhe u shpëtuan policisë dhe të tre janë tashmë në kërkim.

Burimi: Protothema.gr|Përktheu dhe PërshtatiJOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/