JOQ Albania
Home

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Atletico Madrid merr dënimin e pazakontë nga gjykata
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 11/09/2019 18:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mesfushori me tipare sulmuese, Arda Turan vijon të jetë në telashe.

32-vjeçari turk është dënuar me burg nga Gjykata për dy vjet e 8 muaj për armëmbajtje pa leje.

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Atletico Madrid u bë protagonist në mbarë mediat botërore kur qëlloi me armë në tokë në ambientet e një spitali.

Gjithashtu emri i tij u lakua gjerësisht në media edhe gjatë tetorit të vitit të kaluar, ku Turan u konfliktua fizikisht me këngëtarin e njohur turk Berkay Sahin, i cili e akuzoi futbollistin se i ka ngacmuar bashkëshorten e tij.

Asokohe mesfushori turk u shpall i pafajshëm nga gjykata, duke u lënë i lirë.

Por ngjarja e ndodhur në spital, i ka kushtuar shtrenjtë 32-vjeçarit, pasi ai është dënuar për armën pa leje dhe të shtënat në tokë.

Gjykata është treguar "tolerante" ndaj futbollistit, duke e ka dënuar me kusht futbollistin. Ai nuk do të hyjë fizikisht në burg, por nëse kryen një krim tjetër brenda 5 vitesh, do të ketë si shtesë edhe dënimin që ka marrë së fundmi.

Theksojmë se ky vendim është i padëgjuar më parë në vendin tonë.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/