JOQ Albania
Home

Shkencëtarët korean hedhin poshtë mitin, ky është detaji në trupin e një mashkulli që tregon se sa i gjatë është organi i tyre
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 11/09/2019 15:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Për shumë vite ka ekzistuar miti se meshkujt që kanë hundën dhe këmbën e madhe kanë edhe organin gjenital të madh. Por sipas një studimi të fundit ky mit është hedhur poshtë.

Në fakt sipas disa shkencëtarëve korean është një pjesë tjetër e trupit që e tregon "detajin" për shumë meshkuj.

Këta shkencëtare thonë se është gishti i madh i këmbës, ai që është tregues edhe për gjatësinë e organit gjenital. Sipas logjikës i bie që sa më madh të jetë aq më mirë.

Por ana tjetër shkencëtarëve kanadezë janë shprehur kundër këtij përfundimi sepse sipas tyre nuk asnjë pjesë të trupit që tregon sesa i gjatë është organi gjenital mashkullor.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/