JOQ Albania
Home

Trajneri i Anglisë mahnitet nga Kosova: Duhet të jeni krenarë për ekipin tuaj
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/09/2019 9:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Anglia arriti një fitore 5-3 ndaj Kosovës mbrëmjen e djeshme, por këta të fundit zhvilluan një ndeshja fantastike. Pas ndeshjes, trajneri i Anglisë, Gareth Southgate ka mbetur i befasuar nga paraqitja e Kosovës.

Southgate pranoi se skuadra e tij bëri gabime të dukshme, ndërsa e quajti ndeshjen  si ”fantastike’. Gjithashtu, porositi tifozët kosovarë të jenë krenarë me skuadrën e tyre.

Ai u shpreh:

Një ndeshje fantastike me të vërtetë. Kishte gabime të dukshme ku pësuam golat por unë jam vërtet i kënaqur me lojën që treguam. Ne duhet të përmirësohemi. Kosova bëri atë që di ta bëjë. Ishin të rrezikshëm me lojtarët sulmues, Kosova ka potencial për t’u kualifikuar në Euro 2020. Tifozët e kësaj skuadre duhet të jenë shumë krenarë për këtë ekip."

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/