JOQ Albania
Home

11 shtatori sjell kthesën e madhe të motit
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/09/2019 7:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nëse deri më sot na mbyti dielli dhe ende nuk jeni mësuar me rutinën dhe idenë e ardhjes së vjeshtës, këtë 11 shtator moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim dhe reshje shiu në zonën qendrore dhe zonat malore në pjesën e dytë të ditës.

Sipas metereologe Rezarta Xhakollarit, era do të jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   13/26°C

Zonat e  ulëta    15/31°C

Zonat  bregdetare  20/29°C

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/