JOQ Albania
Home

Renditja në Grupin H/ Shqipëria afrohet me vendin e tretë, Turqia e Franca nuk ndalen
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 23:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm.

Golat e Dermakut, Hysajt, Roshit dhe Cikalleshit i dhanë fitoren e madhe kuqezinjve, që tashmë besojnë ende te kualifikimi në Europian.

Kur ndeshja ishte mbërthyer në shifrat 2-2, saktësisht në minutat 79 dhe 83, Shqipëria shënon dy gola të shpejtë duke e çuar rezultatin në 4-2 i cili ishte edhe përfundimtari.

Me fitoren e sotme, Shqipëria ngjitet në kuotën e 9 pikëve dhe mban vendin e katërt. Vendin e parë e mban Turqia me 15 pikë, e ndjekur nga Franca po me 15, ndërsa Islanda renditet e treta me 12 pikë.

Poshtë Shqipërisë vjen Moldavia me 3 pikë dhe në fund e mbyll Andorra me 0 pikë.