JOQ Albania
Home

Hysaj: Nuk po e besoja që shënova, ja pse kërkova të dilja nga loja
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 23:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nga autorët e golave mbrëmjen e sotme në fitoren 4-2 ndaj Islandës ishte edhe Elseid Hysaj.

Kapiteni i Kombëtares deklaroi pas ndeshjes se nuk e besonte dot se kishte shënuar ai, ndërsa tregoi edhe arsyen pse kërkoi largim nga fusha.

Hysaj u shpreh:

Loja që bëmë ishte krejt ndryshe nga Franca. E dimë që kemi potencial, kishim besim për të treguar vlerat. Akoma nuk e besoj që kam bërë gol. Duhet të marr veten dhe do e shoh më vonë golin. Gëzimin që pata në atë moment, nuk e besoja. Jam shumë i kënaqur për golin e për fitoren. Të vazhdojmë me kokën lart. Zëvendësimin kërkova vetë sepse kisha një problem në pulpë. Nuk mund të vazhdoja dhe duhej dikush më i freskët në fushë.