JOQ Albania
Home

Kosova spektakolare, shënon edhe të tretin përballë Anglisë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 10/09/2019 22:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kosova është duke u mposhtur 5-3 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020 përballë Anglisë

Përfaqësuesja kosovare  kaloi në avantazh e para. Pas një gabimi në mbrojtje të anglezëve Valon Berisha përfitoi duke i dhënë avantazhin përfaqësues së dardanëve.

Tre luanët u rikthyen shpejt në lojë duke shënuar pesë herë. Valon Berisha ishte autor edhe i golit të dytë për Kosovën ndërsa Muriqi shënoi të tretin.

Aktualisht përfaqësuesja kosovare ndodhet e dyta në grupin A.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/