JOQ Albania
Home

Super Shqipëria/ Elseid Hysaj gjen sërish golin e avantazhit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 21:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria po luan në këto momente ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës.

Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë Europianit.

Pjesa e parë u mbyll 1-0 për Shqipënë, teksa në minutën e 33-të kuqezinjtë kanë gjetur golin e avantazhit me Kastriot Dermakun.

Mbrojtësi realizuar me kokë  duke kaluar të tijët në avantazh. Ndërkaq, me fillimin e të dytës, islandezët kanë barazuar rezultatin, por gëzimi i tyre zgjati fare pak.

Pas 3 minutash, Hysaj gjen sërish golin e avantazhit dhe aktualisht Shqipëria po fiton  2-1…