JOQ Albania
Home

Shpërthen “Elbasan Arena”/ Shqipëria kalon në avantazh ndaj Islandës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 21:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kombëtarja shqiptare po luan në këto momente ndeshjen e radhës kualifikuese për në Europian, aty ku përballë ka skuadrën e Islandës.

Kuqezinjtë kanë detyrim fitoren në këtë takim, duke qenë se një humbje do t’i linte jashtë Europianit.

Aktualisht po luhet pjesa e parë, teksa në minutën e 33-të kuqezinjtë kanë gjetur golin e avantazhit me Kastriot Dermakun. Mbrojtësi realizuar me kokë  duke kaluar të tijët në avantazh.

LIVE’ Shqipëri-Islandë 1-0

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/