JOQ Albania
Home

Anglezët nuk përmbahen, shënojnë edhe të pestin përballë Kosovës
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 10/09/2019 20:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Përfaqësuesja Kosovare po luan ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020 përballë Anglisë.

Pas golave të Sterling dhe Kane ishte Vojvoda që shënoi një autogol në portën e tij duke e çuar rezultatin ne 3-1 ndërkohë që futbollisti i Dortmund Jadon Sancho realizoi të katërtin.

Përfaqësuesja kosovare  kaloi në avantazh e para. Pas një gabimi në mbrojtje të anglezëve Valon Berisha përfitoi duke i dhënë avantazhin përfaqësues së dardanëve.

Aktualisht përfaqësuesja kosovare ndodhet e dyta në grupin A dhe një rezultat pozitiv do ta afronte akoma më shumë me ëndrrën EURO 2020.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/