JOQ Albania
Home

Skandali me himnin/ Reagon Ambasada franceze: Nuk kemi dyshime te ndeshja e kthimit!
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/09/2019 16:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gafa me himnin kuqezi para nisjes së përballjes Francë-Shqipëri ka marrë përmasa të mëdha dhe reagimet kanë qenë të shumta.

Stafi i Kombëtares dhe lojtarët nuk pranuan të nisnin takimi, derisa u këndua himni kombëtar.

Pas ndeshjes, fajla nga ana e francezëve ka qenë e menjëhershme, madje edhe nga vetë presidenti Macron.

Së fundmi, ka pasur edhe një ndjesë zyrtare që vjen nga Ambasada e Francës në Shqipëri.

Kjo e fundit ka dërguar edhe një letër ndjese zyrtare në drejtim të FSHF-së, duke shprehur keqardhjen për atë që ndodhi.

Më pas thuhet se nuk ka asnjë dyshim se do të ketë një organizim të mirë për ndeshjen e kthimit në nëntor, pasi Franca do të udhëtojë në Shqipëri.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/