JOQ Albania
Home

Kjo është 34-vjeçarja që u martua me një pemë, ndryshoi edhe mbiemrin
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 10/09/2019 10:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një grua është ‘martuar’ me një pemë në mënyrë që të sensibilizojë njerëzit për shkatërrimin e hapësirave të gjelbërta.

34-vjeçarja Kate Cunningham, nga Melling, Merseyside, ‘lidhi kurorë’ me një pemë në parkun Rimrose Valley ndërkohë që të pranishëm ishin familjarë dhe miq të saj.

Nëna e dy fëmijëve, e cila ishte veshur në një mënyrë që i shkonte ambientit ku bëhej dasma, vendosi gjithashtu që ta ndryshoje edhe mbiemrin.

Ajo tashmë do të quhet Kate Rose ‘Elder’, duke marrë si mbiemër llojin e pemës me të cilën është martuar.

Sa i përket partnerit, Kate shprehet:

I dashuri më ka ndihmuar shumë me vendimin që kam marrë. Ai madje më ka ndihmuar me detajet e ceremonisë. Djali i madh mbeti disi i turpëruar kur i thashë që do martohem me një pemë, por vendosi që të vinte gjithsesi.”

Ceremonia simbolike u mbajt në mes të gjelbërimit dhe të pranishëm ishin një numër i madh njerëzish.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/