JOQ Albania
Home

Greku mbush bagazhin e makinës me “bimë jeshile”, kapet në kufi
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10/09/2019 10:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një sasi e konsiderueshme lëndësh psikoaktive janë sekuestruar në kufirin greko-shqiptar.

Policia greke njofton se janë kapur 73 kg "bimë jeshile", në një mjet që vite nga kufiri i gjelbër, ndërsa në pranga ka rënë 43-vjeçari grek, emri i të cilit nuk është bërë i ditur.

Brenda në bagazhin e mjetit u gjetën dhe sekuestruan 47 pako me 73 kg 800 gram "bimë jeshile".

Gjithashtu janë sekuestruar 2 celularë dhe 150 euro.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/