JOQ Albania
Home

“U shërova nga kanceri duke pirë ujë”, mjekët i drejtohen burimit “mrekullibërës”
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10/09/2019 9:13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të gjithë duan të shpëtojnë nga sëmundje të rënda, siç mund të jetë ajo e kancerit, në momentin kur qelizat e dëmshme shumohen me shpejtësi në trupin e tyre. Mirëpo, një burrë moshuar në Francë ka thënë se është shëruar nga kanceri, pasi ka pirë ujë nga një burim.

 A man is set to have his claim he was cured by the waters at Lourdes by doctors

Deklaratat e tij kanë detyruar mjekët të shkojnë drejt burimit që “kuron kancerin”. Bëhet fjalë për ujin në Lourdes të Francës, ndërsa pensionisti këmbëngul se gjeti shpëtim.

Kazik Stepan beson se uji i shenjtë i Kishës Katolike romake në Francë, e kuroi nga kanceri.

71-vjeçari kishte kancer në palcën kurrizore që e la të paaftë për të ecur dhe mjekët frikësoheshin se nuk do i mbijetonte sëmundjes.

 The statue of Our Lady at Lourdes

Sipas tij, falë ujit të shenjtë është në gjendje të ecë. Një ekip prej 30 mjekësh nga International Medical Committee of Lourdes do të vlerësojnë pretendimet e tij.

Stepan, i cili jeton në Kent, dëshiron që mjekët të mbështesin teorinë e tij se ishte "i bekuar me një shërim të përhershëm".

Stepan vizitoi Lurdën në 1965 dhe beson se është ende gjallë për shkak të kësaj mrekullie.

 Kazik Stepan, 71, visited the sacred Roman Catholic site in France as in his teens after he was diagnosed with a tumour on his spinal cord that left him unable to walk.

***

Burimi: The Sun|Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/