JOQ Albania
Home

Krimet e Rënda vendosin gjykim të shkurtuar për Saimir Tahirin
Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 10/09/2019 9:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-ministri  Saimir Tahiri ka mbërritur pak minuta më parë në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Tahiri shoqërohet nga avokti i tij, Maks Haxhia.  Krimet e Rënda kanë pranuar kërkesën e ish Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për gjykim të shkurtuar.

Ish-ministri do të gjykohet së bashku me ish-drejtorin e policisë së Vlorës Jaeld Çela i shpallur në kërkim prej më shumë se një viti.

Mbi ta rëndojnë tre akuza, ndërsa me pranimin e gjykimit të shkurtuar automatikisht i ulet një e treta e dënimit.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/