JOQ Albania
Home

Gafa me himnin/ Griezmann reagon ashpër: Ja ç’do ndodhte po të na i bënin ne atë gjë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 08/09/2019 17:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Franca mundi mbrëmjen e djeshme 4-1 Shqipërinë, ndërsa para ndeshjes ka ndodhur një incident që ka shkaktuar shumë debat.

Organizatorët e ndeshjes nuk vendosën himnin shqiptar, por në vendin e tij u lançua himni armen, çka solli një kaos në stadium, pasi lojtarët kuqezinj refuzuan të nisnin lojën deri sa gabimi u korigjua.

Reagimet për atë rast ishin të shumta, ndërsa edhe pala franceze e ka kuptuar gabimin dhe ka kërkuar falje. Mes tyre është edhe ylli i ekipit të "gjelave" Antuan Griezmann, i cili ka dalë hapur në krah të shqiptarëve.

Ai u shpreh:

U befasuam shumë. Fillimisht, nuk e dinim se çfarë po ndodhte, nuk po e kuptonim dot. Por, kjo është diçka që nuk duhet të përsëritet. Edhe neve do të na lëndonte njësoj po të ndodhte kjo gjë”.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/