JOQ Albania
Home

Mercedes-Benz bën gati “bishën”, modeli i ri S-Class do jetë befasues
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 07/09/2019 20:02

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

“Mercedes-Benz” po bëhet gati që të na surprizojë. Gjigandi gjerman i automobilizmit po punon për modelin e ri S-Class, i cili do jetë krejtësisht me motor elektrik.  Ky model i ri pritet që të prezantohet në Frankfurt në muajt e ardhshëm.

Modeli që pritet të lançohet së shpejti nuk do jetë i pajisur vetëm me një motor elektrik por e gjithë pjesa e brendshme pritet të këtë ndryshime dhe përmirësime të ndjeshme.

Makina pritet që të ketë mundësinë të bëjë rrugë të gjatë me një karikim, deri në 500 kilometra dhe nuk do i mungojë asgjë për sa i përket komoditetit.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/