JOQ Albania
Home

Shqipëria sfidon Francën, Edi Reja i surprizon të gjithë me formacionin zyrtar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/09/2019 19:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kombëtarja shqiptare luan sonte në orën 20:45  me kampionët e botës, Francën, takimin e vlefshëm për eliminatoret e Europianit "Euro 2020".

Kuqezinjve të drejtuar nga Edi Reja iu duhet shumë një rezultat pozitiv kundër “gjelave” nëse duan të jenë akoma në valle për kualifikim.

Dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, teksa Edi Reja ka zgjedhur të luajë me një sulmues të mirfilltë si Bekim Balaj i cili mbështetet nga Uzuni dhe Roshi.

20:45 | FRANCË – SHQIPËRI 

FORMACIONET ZYRTARE:

FRANCA: Loris, Pavar, Varan, Lengle, Lukas, Toliso, Matuidi, Koman, Grizman, Lemar, Zhiru. Trajner: Didie Deshamp.

SHQIPËRIA: Strakosha, Ismajli, Gjimshiti, Mavraj, Hysaj, Ramadani, Abrashi, Roshi, Bare, Uzuni, Balaj. Trajner: Edoardo Reja.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/