JOQ Albania
Home

Aksident i frikshëm në Formula 3/ Makina fluturon në ajër, por ndodh mrekullia
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/09/2019 14:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Garat me makina janë sa të bukura, aq edhe të rrezikshme. Para 1 jave,  piloti 22-vjeçar, Anthoine Hubert, pësoi një përplasje të tmerrshme në Formula 2 dhe humbi jetën.

Së fundmi, ditën sotme, një tjetër aksident i ngjashëm ka ndodhur, por për fatin e mirë pa pasoja fatale.

Kësaj here, aksidenti ka ndodhur në Formula 3, teksa piloti, Aexander Peroni humbi drejtimin e mjetit në kthesë duke bërë që makina të fluturonte në ajër dhe të rroutllohej disa herë.

Për fat të mirë, piloti 19-vjeçar pësoi vetëm dëmtime të lehtadhe shkoi në spital për të kryer kontrollin e nevojshëm. Ja pamjet:***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/