JOQ Albania
Home

Tyson Fury injoron keq Joshuanë: Ja kush janë dy rivalët e mi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/09/2019 10:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ylli britanik i boksit, Tyson Fury, është rikthyer edhe një herë me deklaratat e tij të drejtpërdrejta dhe ngacmuese.

Së funmi, ai ka folur për rivalët e tij në boks, por ajo që bie në sy është fakti se ai ka shfaqur zero respekt për Anthony Joshuanë. Fury ka deklaruar se Deontay Wilder dhe Oleksandr Usyk janë dy rivalët e tij kryesorë.

Ai u shpreh:

Me siguri Wilder, unë tashmë jam përballur me të dhe e kam mposhtur një herë. Nuk shoh ndonjë tjetër sfidues. Ndoshta Oleksandr Usyk. Ai është kampion botëror i pamposhtur. Ai mund të jetë i dyti”.

Kujtojmë se britaniku, Tyson Fury po përgatitet për revanshin e tij me Wilder, por fillimisht do të ketë duelin me suedezin Otto Wallin.

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/