JOQ Albania
Home

U ndëshkua me të verdhë, por kjo ishte domethënia e vërtetë e festës së Ramosit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/09/2019 15:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edhe pse një qendër mbrijtës, Sergio Ramos shënoi një gol të tëndësishëm dhe mjaft të bukur mbrëmjen e djeshme në fitoren 2-1 të Spanjës kundër Rumanisë, e vlefshme për kualifikueset e Europianit "Euro 2020".

Menjëherë pas golit, futbollisti i Real Madridit vrapo drejt një kamere për të festuar, duke improvizuar syzet me duart e tij, veprim ky që nuk u pëlqeu aspak tifozëve rumunë dhe arbitri e ndëshkoi me karton të verdhë duke kujtuar se Ramos provokoi.

Gjithsesi, pas ndeshjes, futbollisti spanjoll sqaroi:

Kartoni i verdhë ishte një keqkuptim. Festa ishte për nipin tim. Të dy kemi syze, dhe unë e bëra atë veprim për të përshëndetur atë. Ishte një gol për të, dhe nuk doja të provokoja askënd”.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/