JOQ Albania
Home

Zjarr masiv në Velipojë, banorët: Ju lutem na ndihmoni, flakët po iu afrohen banesave
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 04/09/2019 23:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë mbrëmjen e sotme Velipojën.

Zjarri ka nisur që pasditen e sotme dhe si pasojë e tij janë shkrumbuar sipërfaqe të konsiderueshme me bimësi.

Një banor i zonës ka dërguar një video në redaksinë e JOQ Albania, ku kërkon ndihmë dhe shprehet se zjarri po iu afrohet me shpejtësi banesave në fshatin Baks-Rrjoll

Ndonëse zjarri u raportua në media disa orë më parë, ende nuk është bërë i mundur neutralizimi i flakëve, pavarësisht ndërhyrjes së banorëve të zonës dhe forcave zjarrfikëse.

Kjo edhe për shkak të terrenit të vështirë, në të cilin mundësia më e mirë është ndërhyrja nga ajri.

Mesazhi i plotë:

Ka ra zjarr ne Baks Rrjolle Velipoje shkoder. Ju lutemi na. Ndihmoni se po rrezikohen shtepijat."

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/