JOQ Albania
Home

Kushtuan zero cent, këto ishin goditjet falas më të bujshme këtë merkato
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/09/2019 15:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Merkatoja e futbollistëve në kampionatet e njohura europiane u mbyll mbrëmjen e dy shtatorit, teksa ekipet kanë pasur mundësi të përforcohen duke transferuar lojtarë.

Mes blerjeve të shumta, ka pasur edhe transferime me zero kosto, ku mjafton të përmendim rastet e Falcaos te Gallatasaray, Dani Alveshit te Sao Paolo apo rikthimin e Buffon te Juventusi dhe shumë të tjerë.

Më poshtë po ju rendisim një listë me 10 transferimet më të mira me parametra zero të merkatos së fundit që sapo është mbyllur.

Lista e plotë:

1- Diego Godin nga Atl. Madridi tek Interi
2- Rabiot nga PSG te Juventus
3- Ramsey nga Arsenal te Juventus
4- Buffon nga PSG te Juventus
5- Lllorente nga Tottenham te Napoli
6- Herrera nga Man. United te PSG
7- Dani Alves nga PSG te Sao Paolo
8- Balotelli nga Marseille te Brescia
9- Juanfran nga Atl. M te Sao Paolo
10- Falcao nga Monaco te Galatasaray