JOQ Albania
Home

Aksidenti fatal, humb jetën futbollisti 22-vjeçar nga Kosova
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/09/2019 15:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Futbollisti kosovar, Amir Ademi ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme në një aksident automobilistik i cili rezultoi fatal për jetën e tij.

22-vjeçari po udhëtonte me makinën e tij, kur u përplas me një automjet tjetër. Vetura e Ademit ka marrë flakë duke bërë të pamundura shanset për mbijetesë.

Djaloshi shqiptar ishte futbollist dhe luante në ligat inferiore të Gjermanisë. Sezonin e fundit u aktivizua me ekipin e Rusenburg, madje ishte një nga lojtarët më të dalluar te ky ekip.