JOQ Albania
Home

Stuhia e fuqishme mori jetë njerëzish, kështu po luten ‘yjet’ e Instagramit për viktimat dhe të lënduarit
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 04/09/2019 10:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Uragani Dorian solli shkatërrim me vete në Bahamas, ishujt e të cilit i goditi si një stuhi e kategorisë së pestë.

Në një rast të paprecedentë, në Bahamas ranë reshje të shumta dhe frynë erëra të furishme për rreth 40 orë.

Ndërkohë që thuhet se si pasojë e stuhisë tropikanë kanë humbur jetën 5 persona, ‘yjet’ e Instagramit po kujdesen të bëjnë pjesën e tyre.

Disa përdorues të Instagramit, kryesisht vajza, janë kujdesur të publikojnë foto të tyret me bikini nga plazhet me rërë të bardhe si formë ‘ngushëllimi’.

Për shembull modelja Tatiele Polyana postoi një foto të vetën në një plazh me ujë të pastër si kristali, e veshur me bikini.

Bashkë me foton, ajo shkruante:

Më është thyer zemra. Disa javë më parë pata mundësinë të njoh këtë pafundësi të ujit të pastër, me të vërtetë një parajsë, oh Zot sa e trishtë që të shohësh dëshpërimin e njerëzve nëpër video, kaq shumë shtëpi, makina, spitale dhe vende të tjera janë shkatërruar nga ky dreq uragan."

Si Tatiele ashtu dhe ‘yje’ të tjera në Instagram janë kritikuar keq nga përdoruesit në komente të cilët i kanë cilësuar si ‘të verbër’ e të ‘shurdhët’, që nuk duan të shohin e dëgjojnë se çfarë po ndodh në të vërtetë.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/