JOQ Albania
Home

Prindi tregon se cila është në të vërtetë shëndetësia falas e Ramës: Mbi 500 fëmijë nën kujdesin e vetëm dy mjekëve
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 03/09/2019 18:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryeministri Edi Rama prej disa kohësh ka deklaruar se shërbimet shëndetësore në vendin tonë kanë ndryshuar ndjeshëm. Por një rast i ardhur në redaksinë e JOQ Albania tregon krejt të kundërtën.

Një prindër tregon se çfarë tmerrin janë duke kaluar fëmijët në urgjencën e Pediatrisë. Ai tregon se 500 fëmijë të sëmurë janë nën kujdesin e vetëm dy mjekëve.

Dhe se shëndetësia falas, që premtoi kryeministri Edi Rama ofron stalla sepse spitale nuk mund të quhen sipas tij.

Në përfundim të mesazhit të tij, ai shkruan mjerë ky popull se si është katandisur në këtë gjendje. Po ashtu ai ka nisur edhe një foto, ku shkruhet radha 324. Pra edhe pse fëmija i tij është i sëmurë dhe me temperaturë duhet të presë sepse siç tregon prindëri ka vetëm dy mjekë. Komentet ju takojnë juve tani.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ shikoni cfar skandal ndodhen ne urgjencen e Pediatris, aty ku lufton me jeten e Ardhmja e ktij Vendi, mbi 500femij nen kujdesin e vetem 2Doktora,Shendetsia e Edi Palles tpakten cdo dite duke pritur me ore te tera ne kto dyer Stallash se vec spitale nuk mund te quhen, mjer ky popull si asht katandisur ne kte gjendje..."

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/