JOQ Albania
Home

Është diagnostikuar me një sëmundje të rëndë dhe të rrallë në zemër, 15-vjeçarja ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 02/09/2019 19:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë 15-vjeçare është duke luftuar për jetën. Një prej të afërmëve të saj ka shkruar pranë redakisë së JOQ Albania dhe tregon se ajo është diagnostikuar një sëmundje të rrallë dhe të rëndë në zemër.

Po ashtu ai tregon se doktorët kanë thënë se e reja duhet nxjerrë me patjetër jashtë vendit për t'u kuruar. Por duhen 20 mijë euro dhe familja e vajzës nuk e ka këtë shumë parash.

I afërmi i vajzës lutet për ndihmën e të gjithë shqiptarëve sepse të dy prindërit e vajzës janë pa punë dhe nuk kanë asnjë mundësi për t'i shpëtuar jetën vajzës së tyre.

Mesazhi i plotë:

Meridiana cara nga burreli e diagnostikuar me nje semundje te rrall ne zemer qe quhet Brugata. esht 15 vjece. doktoret kan then qe duhet me patjeter ta nxjerrni jasht per kurim. 20 mij ero esht shum e kerkuar nga doktoret.prinderit nk kan mds se jan te dy pa pun."

Numri i familjarëve të vajzës ku mund të kontaktoni është: 0686269584

Dhe numri i llogarisë: 0001398546

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/