JOQ Albania
Home

“Një fëmije të vogël i ranë të fikët”, qytetari tregon peripecitë e udhëtimit nga Lezha për në Tiranë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 31/08/2019 9:32

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Transporti publik por edhe privat në Shqipëri është një kaos i vërtetë. Duke filluar që nga kushtet e këqija e deri te biletat, të cilat në pjesën dërrmuese të rasteve nuk jepen fare.

Një person ka kontaktuar redaksinë e JOQ Albania, për të treguar peripecitë e linjës Lezhë-Tiranë. Mesazhdërguesi ka denoncuar disa djem, të cilët nuk linin pasagjerët të hipnin në asnjë mjet tjetër, përveç autobusit të orës 15:00, të drejtuar nga F.....

Sipas tij, në këtë autobus njerëzit u bënë qull nga djersa, ndërsa një fëmije të vogël i ranë edhe të fikët. Më tej ai shton se shoferi dhe njëri nga djemtë, talleshin me qytetarët që kishin paguar biletën e plotë. Më tej qytetari tregon se në kthesën e Kamzës, shoferi i autobusit përplas një makinë tjetër dhe i bërtet drejtuesit e saj edhe pse i kishte thyer pasqyrën.

Mesazhi për JOQ Albania

Pershendetje JOQ, Skandal ne Lezhe.... “Transport rrugor” Djemte ne foto nuk lejonin njerezit ne kryqezimin e Lezhe te hipnin ne autobusa/furgona dhe makina te vogla per Tirane, vetem me autobusin e ores 15:00, date 30.08.2019, shoferi quhej F... Madje tregonin barcaleta se si i kishin rrahur shoferet e Shkodres dhe zonave te tjera... Dhe sikur te mos mjaftonte kjo njerezit qendronin ne kembe, kondicioneri nuk punonte dhe njerezit u bene qull. Shoferi bashke me njerin nga keto djemte talleshin sepse e kishim paguar bileten e plote..kur i kerkonte ndonjeri tja kthente leket mprasht e te zbriste. Nje femije te vogel desh i ra te fiket nga te qarat, i nxehti, ne 30 vite demokraci nuk kam bere udhetim me te shemtuar.. Saga vazhdon shoferi Fredi qe eshte nisur ne ora 15:00, date 30.08.2019 ne oren 16:10 i bie nje makine tip sharon ne kthesen e Kamzes (perballe Casa Italia) dhe nuk i jep llogari per pasqyren e thyer, duke i ngritur dhe zerin qytetarit me sharon blu, madje duke i dhene autobusit me shpejtesi tej normave ne zonen urbane...

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/