JOQ Albania
Home

Shoferja më e kujdesshme që mund të keni parë, mat gjerësinë e makinës para se ta parkojë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 30/08/2019 10:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një grua në Kinë është cilësuar si ‘shoferja më e kujdesshme në botë’ pasi është para teksa merrte mirë masat para se të parkonte makinën.

Videoja e shkurtër, që është filmuar në qytetin Shenzhen, Kinë, tregon një grua duka vendosur një metër në skajet e makinës për të parë nëse futej tamam në vendin e parkingut.

Parkingu ishte plot me makina dhe ajo ndodhej përballë vendin të vetëm që ishte bosh dhe kishte vend për një automjet.

Brenda makinës, në sediljen e pasagjerit ndodhet edhe një person tjetër, i cili kalon në vendin e shoferit, ndërsa gruaja vazhdon me matjet.

Nuk dihet ende nëse gruaja që po maste gjerësinë e makinës ishte ajo që e parkoi makinën në fund apo personi tjetër që ndodhej brenda automjetit.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/