JOQ Albania
Home

Bënte jetë perfekte me photoshop, vajzën e ‘tradhtojnë’ retë tek fotot e Instagramit
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 29/08/2019 14:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të gjithë mund të ndihemi nga pak xhelozë kur shohim se sa jetë perfektë bëjnë influencuesit në Instagram.

Gjithsesi, edhe jeta e tyre nuk është aq ‘fushë me lule’ saç ata mundohen ta transmetojnë. Në shumicën e rasteve mund të jetë një kënd dhe filtër i duhur, ose…photoshop.

Së fundmi njerëzve të interneti u ka rënë në sy diçka e pazakontë në profilin e një influencueseje të quajtur Tupi Saravia.

Në pothuajse të gjitha fotot e saj qielli është i njëjtë. Të njëjtat forma tek retë. Edhe pse fotot tregonin se ishin bërë në Indonezi, Itali, Tajlandë, qielli mbetej i njëjtë.

Në një postim në Twitter Matt Navarra shpërndau disa foto të saj duke shkruar:

Kjo ‘influencuese’ udhëtimesh ka të njëjtat re në çdo foto.”

Blogeria nga Argjentina tashmë e ka bërë privat profilin e saj por kjo nuk i ka penguar njerëzit që bëjnë shaka me të.

Një komentues shkruante:

Ato re janë ndjekëse besnike.”

Ndërsa një tjetër shkruante se ajo mund të influencojë konsumatorët dhe kushtet e motit.

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/