JOQ Albania
Home

“Po vjen drejt varkës!”/ Peshkaqeni gjigant u tregon dhëmbët dy peshkatarëve që iu afruan shumë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 29/08/2019 12:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një peshkaqen gjigant është kapur në kamera shumë afër ndërkohë që notonte rreth kufomës së një balene të ngordhur.

“Bisha” e detit, që mendohet se ishte rreth 6 metra i gjatë, u filmua nga Matty Riley dhe miku i tij Ken Roth ndërkohë që kishin dalë për peshkim rreth orës 11 të paradites të martën.

Peshkaqeni po notonte rreth trupit të balenës dhe për disa momente u ndje i kërcënuar nga dy peshkatarët. Për të treguar se kush është ‘shefi’ ai i dha disa të kafshuara barkës së tyre.

Një prej peshkatarëve u dëgjua të thoshte:

Ai po vjen drejt barkës!’

Më pas ai i kthehet kufomës së balenës që pluskonte mbi ujë.

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/