JOQ Albania
Home

Do jua bëjnë jetën ‘malore’, këto janë shenjat më xheloze të horoskopit
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 29/08/2019 0:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nisur nga tiparet e karakterit të tyre, disa shenja të horoskopit mund të kenë tendencën të jenë më shumë xheloze sesa të tjerat

Kështu, sipas astrologëve, këto janë shenjat e zodiakut që mund t’ua nxinë jetën me xhelozinë e tepruar.

Gaforrja

Gaforret janë po aq xheloze sa edhe shenjat e tjera të ujit (peshqit dhe akrepi), por ama nuk e shfaqin menjëherë. Gaforret nisin ta nxjerrin kokën pas një farë kohe pasi vënë re mungesë sigurie në marrëdhënie.

Luani

Luani është një shenjë shumë besnike në dashuri dhe ka nevojë të dijë që partneri i tij është po aq besnik. Gjithsesi, Luanët mund të bëhen xhelozë shumë shpejt dhe madje mund të tregohen dhe mizorë nëse partneri i tyre distancohet nga gjestet romantike dhe vëmendja e dikurshme.

Virgjëresha

Virgjëreshat udhëhiqen nga Mërkuri, planeti i mendimeve dhe komunikimit. Jo vetëm që janë kritikë ndaj të tjerëve, por janë edhe ndaj vetes së tyre. Kjo analizë konstante mund të çojë në xhelozi dhe posesivitet kur është fjala për lidhjet romantike. Thjesht kur imagjinojnë mungesën e besnikërisë, mund të bëhen paranojake.

Akrepi

Ata njihen si shenja më posesive dhe xheloze e zodikut. Akrepi është një shenjë emocionalisht investiguese, e prirur drejt ‘fiksimeve’.Për të ndihmuar partnerin tuaj akrep të jetë më i sigurt në një marrëdhënie, tregojini shpesh se sa të përkushtuar jeni pas tij.

Peshqit

Peshqit janë shumë emocionalë dhe mund të bëhen edhe shumë xhelozë në marrëdhënie, sidomos kur perceptojnë një situata kërcënuese.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/